![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem
Reg.datum: Apr 2004
Ort: Lom - Norway
Inlägg: 1 272
|
![]()
Instämmer med föregående talare. En fördel med trackside objekt är att utplaceringen blir enklare, och i viss mån också konfigureringen. Men det innebär att det måste finnas en viss standard, som LAn påpekar. Och jag tror att mycket går att anpassa till det system som vi (LAn och jag) har påbörjat.
__________________
svenolov I Trainz vet man att det omöjliga är möjligt (bevingade ord myntade av Nisse). |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Veteran
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
|
![]()
... jag har nu startat en egen tråd för tavlor och luftledning så slipper jag infiltrera, denna Svenolovs "Moderna Signaltåd":
http://www.e-buzz.se/forum/showthread.php?t=33856
__________________
![]() "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn ![]() |
![]() |
![]() |