Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > 3D-design - DTG - Train Simulator

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2013-02-20, 14:59   #6
ADDE
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2012
Inlägg: 1 378
Standard

Jag e faktiskt riktigt nybörjare på det här, och har ingen aning, om jag ska vara ärlig. Så jag gör som jag alltid brukar göra: Prova mig fram. ATC-Baliser är ju något som saknas i RW, så jag tänkte ta intiativet att börja göra en. Detta är dock en sidoprojekt, och jag har inte mycket tid till att jobba med den just nu.

Alternativet är att jag kan försöka importera Lan´s ATC-Baliser till RW, och be någon scripta dem så de åtminstånde fastnar i rälsen. Då vet jag åtminstånde hur jag kan importera andras objekt till RW. Någonstans måste jag börja.

ATC-Scriptandet är en fråga jag inte tänker ta itu just nu... somsagt, om ingen annan kan ta itu med detta så får jag väl kolla fram tills sommaren.

Ja, jag är helt ny, jag vill i slutändan göra (läs: ha) en modern Regina i RW, som jag postade i en annan tråd.

Sammarbete över gränserna går jag med på. Har ett ex. av Trainz 2012 liggandes, men föredrar Railworks då de har snyggare grafik och enklare körkontroller, samt bättre koll, tycker jag.
__________________
Mvh SummerADDE

Alla mina projekt till Train Simulator Classic är nedlagda. Jag kommer härmed fokusera på att skapa rutter och innehåll till Train Sim World i fortsättningen.

Alla mina downloads på Google Drive kommer att tas bort permament den 31:a agusuti 2024.
ADDE besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:03.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009