Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2002-03-29, 16:41   #1
Fredrik
Admin & STW-member
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 5 814
Standard Motorvagnståg måste man ha...

Ett tågspel utan motorvagnståg är inget riktigt tågspel så därför vi fått klart från näringsministern att köpa in ett antal X14-tågsätt.
Vi har även en offert inne på ett antal X10, X11 och X12.

När dessa första X14-tågsätt är klara för att sättas i drift vet vi ännu inte. De ska först på omlackering samt service.




Jag har även hört att Banverket kommer att få ett nytt lok snart.

Tack till Emges för modellen.


/Fredrik
Forumvärd
Fredrik besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Måste en aktivitet sluta på ett bestämt ställe? pedeo MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 4 2004-06-28 14:47
KMJ 3.0 ett måste? Pierre Landskapsdesign - MSTS / Open Rails 6 2003-10-18 16:55
måste man ha installerat alla rutter? avgd MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 2 2003-03-29 12:46
Inspektionsbil som måste ses! LarryB MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 2 2003-02-09 16:26



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:27.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009