![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
![]() |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
![]() |
#1 |
Medlem
Reg.datum: Feb 2005
Ort: Karlstad, Sverige
Inlägg: 988
|
![]()
Jädraås-Tallås (fd DONJ) är tre svenska fot (891mm) liksom många andra banor i Sverige. Anten-Gräfsnäs (fd VGJ), ULJ (fd Roslagsbanorna) och NKlJ (min favorit) är andra 891mm banor. Andra större nät med 891mm var Gotland, Öland och Östergötland.
Mvh Anders |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Hedersmedlem
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
|
![]()
Har försökt att bygga en slusstrappa... Tänk på att det kommer se mycket bättre ut (tror jag????) med portarna, träd och buskar på plats.
__________________
Mvh Pirpen |
![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Medlem
Reg.datum: Jul 2003
Inlägg: 283
|
![]()
Bra att många roliga detaljer (kommer säkert fler
![]() Ser väldigt bra ut!
__________________
/ jimsom |
![]() |
![]() |