Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2005-04-01, 08:59   #1
LLJ
STW-member
 
Reg.datum: Nov 2002
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 1 131
Standard Några svar

Hej.

Om man startar DownloadHelper i bin katalogen så kan man kryssa i att .cdp filer skall sparas. Man kan då även ange var någonstans.

För att köra valfritt tåg på valfri rutt, så måste du först placera tåget på den rutten i surveyor och spara i en session. Gå sedan till driver och välj den session för rutten som du sparade tåget i.

För att använda First Class Ticket måste du activera biljetten. Det gör du via din profil på planet Auran och sedan välja tickets. Om du har flera biljetter, tänk på att varje biljett som aktiveras, aktiveras från "nu", även om annan redan är aktiv, så man kan förlora giltighetstid om man inte tänker sig för.

/Lars
__________________
LLJ besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 00:23.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009