Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > Landskapsdesign - MSTS / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2003-04-02, 22:27   #11
Pierre
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
Standard

Richard: Det där med terminalspår var en bra idé. Ska se om jag kan få till ett sånt!? Första gången jag åkte till Wasa (Finland), så stod tåget och väntade på färjan på ett sånt.

Olis: Hade faktiskt tänkt låta tågen ha orginal-färgerna. Men om du eller nån annan har något snyggt färgschema som skulle passa så (och om ni vill måla?). Bara ett krav ifrån mig, inga skrikiga färger! Logga har jag ingen heller, så det får ni också klura ut. Skulle vilja ha NEJ sammansatt på något sätt.

Tågen jag tänkt använda är T43, T44, Y1, Y7 och kanske Kustpilen.


http://pirpen.cjb.net/
Pierre besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Aktivitetspaket för Hisatsu Line Jolin MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 5 2003-03-11 14:48



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 14:39.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009