Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2023-07-02, 15:41   #34
Jockes
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2009
Ort: Västerås
Inlägg: 1 870
Standard

Tack för input hörni! Kul att man kan locka in er i träsket igen, har varit lite stiltje i svenska Trainz-världen på sistone

Gjorde om ena sidan med gräs+enstaka buskar, tror jag gillar det bättre personligen. Buskarna ser lite för.. upprepande ut, tycker jag.


Lokaltåget från Åkers Styckebruk rullar strax in till station i Läggesta.


En stund senare kommer ett godståg. Semaforfix pågår.


Drog gjorde denna snygging!

Förresten, gick igenom mitt bild-arkiv på nätet, och hittade denna snart 9 år gamla bild (herregud, har man hållt på så länge..? ) från ett tidigare bygge av banan Åkers Syckebruk-Strängnäs. Den banan försvann dock i en hårddiskkrasch tyvärr. Det har hänt en hel del sedan dess i Trainz-världen!



__________________
//Joakim Wahlberg
Jockes besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:11.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009