Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2020-07-13, 00:48   #33
benkegbg
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2005
Ort: Fort McMurray, Alberta, CANADA
Inlägg: 1 394
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av lan Visa inlägg
Förstår dig fullständigt!
Man kan göra cdp av routen och alla sessioner, men nåt enkelt sätt att packa dess assets finns mig veterligen fortfarande inte (borde N3V kunna fixa tycker man !?)
Nej, min erfarenhet är densamma. Jag provade att packa om alla assets som inte fanns på DLS i ett paket (se mitt inlägg ovan, post 47) och har nu testat alltsammans på en annan dator - med annat resultat: Banan kom in, de allra flesta sakerna och marktexturerna också, men det uppstod gula trådboxar på en del ställen. Har sett det någon annanstans i forumet.

Jag håller nu händerna borta från banan, som är jättetjusig och trevlig på alla vis. Har inte kört på den men det fungerar säkert. Det är bara landskapet som vi fått problem med.

Hälsningar
Bifogade bilder
Filtyp: jpg Trådboxar.jpg (164.7 KB, 196 visningar)
__________________
Benkegbg
Är president i Bensland. Ett land där ALLA älskar att åka tåg.
benkegbg besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 15:01.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009