Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2014-10-28, 15:44   #21
Bengan
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
Standard

Hittade några av Compudocs stationer som jag har kladdat på för länge sedan och som ska försöka föreställa stationerna för Blåa linjen. Långt ifrån likt, men ger iallafall lite variation på det hela.

Om du tänker använda dom. Så måste du klona dom, så att dom får ditt kuidnummer istället. För risken är rätt stor, att jag själv kommer att slänga dom och då blir dessa kuidnummer lediga för mig och då är det stor risk att dessa stationer blir överskrivna i framtiden utav något annat.

En länk till stationerna på MediaFire nedan.

https://www.mediafire.com/?6052rauhod0ufxp


.
__________________
Bengan
Bengan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Taggar
kartor, trainz, tunnelbanan sthlm, vagnar


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 07:19.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009