Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2013-11-24, 14:05   #14
svenolov
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2004
Ort: Lom - Norway
Inlägg: 1 272
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Jockes Visa inlägg
Lennart, av det jag hittills kollat upp, så funkar ALLT du gjort, inge fel på lok, vagnar byggnader mm, det är bara STL-kopplet som inte fungerar som det skall, så det är knappast så att du behöver ändra på allt du gjort, det förstår jag att du aldrig skulle orka, det skulle nog inte jag heller..! Är det småfel (som screenshot saknas) kan man lätt göra det själv
Jag och Lennart har en dialog just nu och vi ska försöka utreda problemet. Om inte annat, så för vår egen skull. Jag återkommer och jag ska försöka ge ett så bra svar som möjligt varför TS12 (SP1...SPx) kräver en helt onödig container (mesh-table). För övrigt så har vi båda lagt TS12 på hyllan och kommer aldrig att återvända till den versionen.
__________________
svenolov

I Trainz vet man att det omöjliga är möjligt (bevingade ord myntade av Nisse).
svenolov besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009