|   | 
| Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. | 
| 
 | |||||||
|  | 
|  | Ämnesverktyg | Visningsalternativ | 
|  2010-09-16, 12:35 | #1 | 
| Hedersmedlem Reg.datum: Sep 2001 Ort: Vendelsö 
					Inlägg: 4 502
				 |  Ny forumdel! 
			
			Idag har Fredrik skapat en ny forumdel här, 3D-design i den allmänna sektionen för tågsimulatorer. Det tackar vi för! Forumdelen syftar till att här hamnar ämnen och projekt inom 3D-design som syftar till att bygga i samarbetsform så att dessa blir konverterade till fler simulatorer. Vi har redan idag en väldigt bra stämning i forumet där vi respekterar och hjälper varandra även om ett ämne rör en annan simulator än den man själv för stunden använder. Den här forumdelen och dess innehåll tror jag understryker att det är så vi vill ha det. | 
|   |   | 
|  2010-09-16, 18:43 | #2 | 
| Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem Reg.datum: Aug 2001 Ort: Huddinge, Sweden. 
					Inlägg: 6 377
				 |   
			
			Det här låter kanonbra.     Samarbetet har ju varit riktigt bra, sen något år tillbaka, med byte av material. Bara att hoppas att det fortsätter och att det går att konventera material mellan dom olika simulatorerna, istället för våra åsikter om vilken simulator som är bäst och vilken som är pest.  För smaken, är ju ändå som baken, delad. Detta kommer bara att gagna oss alla, om samarbetet kan fortsätta och idéer och tips  utbytes. 
				__________________ Bengan | 
|   |   | 
|  2010-09-21, 17:36 | #3 | 
| Hedersmedlem Reg.datum: Mar 2002 Ort: Trollhättan 
					Inlägg: 9 861
				 |   
			
			xxxxxxxxxxx
		 Senast redigerad av Totte den 2010-09-21 klockan 17:37. Anledning: Det blev fel. | 
|   |   | 
|  2013-09-22, 10:37 | #4 | 
| Medlem Reg.datum: Aug 2013 
					Inlägg: 1
				 |   
			
			Det låter riktigt bra   hoppas jag allt detta kan vara smidigt   | 
|   |   | 
|  2013-09-28, 01:02 | #5 | 
| Medlem |   
			
			Låter kanon!    | 
|   |   | 
|  2013-09-28, 01:03 | #6 | 
| Veteran Reg.datum: Jul 2008 Ort: Fagersta 
					Inlägg: 5 542
				 |   
			
			3 år gammalt inlägg som ett visst troll drog fram...    
				__________________ Mvh Björn  Tågklarerare, Fagersta Central, Nora, Smedjebacken och Mora | 
|   |   | 
|  2013-09-28, 01:39 | #7 | 
| Medlem Reg.datum: Feb 2009 Ort: Västerås 
					Inlägg: 1 899
				 |   
			
			Jag tvivlar på äktheten hos den som drog upp det dessutom..   Väldigt mysko sida länkar denna (och även någon till om jag inte minns fel) "person" länkar till. 
				__________________ //Joakim Wahlberg | 
|   |   | 
|  2013-10-19, 05:45 | #8 | 
| Read-only Reg.datum: Oct 2013 Ort: London 
					Inlägg: 6
				 |   
			
			Riktigt bra, fungerar bra efter uppgraderingen.
		 | 
|   |   |