![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Visa resultat för omröstning: Vill du hjälpa till & utveckla nåt område? | |||
Jag bor i byggområdet & kan tänka mig bygga nåt där.. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
10 | 27.78% |
nej , jag bor inte inom området.. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
26 | 72.22% |
Antal röster: 36. Du får inte rösta i den här omröstningen |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#32 |
Medlem
Reg.datum: Jun 2009
Ort: Hisingen
Inlägg: 776
|
![]()
Sträckan Göteborg - Varberg är på G nu! Igår och idag (när jag hade tid) Har jag byggt neråt mot Kba men Kungsbacka håller jag på och finslipar lite , men spåren slutar precis efter Kungsbacka. Så ca: 4mil räls till så har vi kontakt med Varberg.
Vid sidan om undersöks även alternativt motorljud till Öresundstågen, så de låter lite mer verkligt som X31orna gör i verkligheten. Klart just nu: GBG- Alingsås-Herrljunga-Falköpning GBG- Kungabacka- ( snart Vbg) När de är klart släpper vi troligen JIV och ev. bygger vi till Viskadalsbanan mot Borås samt Spåren mellan GBG via Mölnlycke mot Borås. ![]()
__________________
![]() -En av grundarna- Markus Konduktör på Ringlinien Rangerförare på Spôrvägen ![]() |
![]() |
![]() |