![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#11 |
Medlem
Reg.datum: Jul 2002
Ort: Vårby, Huddinge, Sweden.
Inlägg: 324
|
![]()
Jag väntar vid min, ja inte mila men väl milslånga bana som skall bli längre har jag tänkt mig. Skall bli kul att testa dina maskiner nu när du dessutom gjort två av de som jag helst vill ha på min bana även om jag inte tror att Sb och S2 loken varit i Boden, men jag tror att Nicklas var där en vinter när det var redigt kallt. En liten undran bara, jag har sett att man monterade en centralpåfyllning för vatten på vissa Sblok, kommer du att göra det med?
Tack för alla dessa fina lok Lan, trots att de är animerade så värmer de gött. Stickanw En förklaring till nedanstående (ningening) text eller vad man skall kalla det. När jag var barn så tyckte jag att det lät på det viset när vagnshjulen passerade rälsskarvarna när det var -30 eller kallare.
__________________
Ningening (som jag som barn uppfattade ljudet av rälsskarvarna vid 30 minus eller kallare när tåget gick fort över dem) Senast redigerad av stickanw den 2011-10-24 klockan 22:42. |
![]() |
![]() |