Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > 3D-design - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-12-10, 18:55   #4
lan
Veteran
 
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av bear Visa inlägg
Jag skulle jättegärna vilja se timmervagnarna Lnps. Mycket bra initiativ föresten.
Jag och Ekan jobbar ungefär så här: Jag anpassar lok och vagnar till TS2010 och STL och skicka till Ekan som sen tar hand om det tidsödande textureringsarbetet som ni ju vet blir kanonbra!

Jag är kategoriskt urkass på att hitta orginalen så om ni bara postar en länk i denna tråd så vet jag var jag skall börja.

(håller just på med LokKalles Yo6/7 och Ubo6/7 serie, så Lnps kanske dröjer men ge mig bara en länk så lägger jag den i "Att-göra-listan").
__________________


"Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti
LAn
lan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 04:45.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009