Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Allmänt > Nyheter

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-07-20, 11:22   #3
Mazz
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Sep 2001
Ort: Vendelsö
Inlägg: 4 502
Standard

En ny artikel här:

http://www.techflash.com/seattle/201...News+Source%29

Lite mer information i artikeln än tidigare, alltid nått. Här indikeras att CGF första titel inte skulle vara en flygsimulator, utan faktiskt en tågsimulator.

CGF är självfinansierat och består just nu av 4 personer på heltid, men har totalt 15 personer som jobbar med det i olika omfattningar.

De möten man har haft på senare tids tillställningar i spelbranschen, t.ex E3, har handlat om publiceringen av produkterna.
__________________
/Mazz

www.banbyggarna.se ... ... ... www.nbvj.se
Mazz besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 18:09.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009