Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-04-14, 15:06   #12
smajlet
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2001
Inlägg: 813
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av bönan Visa inlägg
Jag har märkt att rutter och tåg kan sluta fungera om man flyttar dom och sen lägger tillbaka. Jag skulle rekomendera att du avinstallerar MSTS igen, och sedan installerar igen på en annan plats. Testa att orginalrutterna funkar. Ladda sen ner de nya rutterna en och en, samma sak med tågen, och se om det funkar. Funkar det, så kan du ju fortsätta och installera update, MSTS Bin osv.
Jiipppi. Nu fungerar det igen.. Problemet var att när jag flyttade rutter till en annan plats på hårdisken så på något sätt försvann nästan halva rutten i storlek. och därför fattas det filer. Så kopiera är tydligen säkrare att göra än flytta. Tänk på det.

Tack för eran insats
Ha det bra!
smajlet besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 16:07.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009