Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

Visa resultat för omröstning: Rösta
Ja 26 40.00%
Nej 21 32.31%
Nej, fast 15-årsgräns är ok 18 27.69%
Antal röster: 65. Du får inte rösta i den här omröstningen

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-03-26, 21:54   #20
Janne
STW-member
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Vagnhärad, Sweden.
Inlägg: 2 299
Skicka ett meddelande via Yahoo till Janne
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av kpf93 Visa inlägg
Det är rent utsagt puckat, en dryck som innehåller koffein, ska man sätta åldersgräns på allt annat som innehåller koffein med?

Ska man behöva visa leg för att få sig en kopp kaffe tänker jag då för det är nästan lika mycket koffein i kaffe som i t ex en RedBull. Att ens tänka tanken om åldersgräns!? Det kommer inte göra någon nytta, på ett eller annat sätt komm ungdomarna komma åt det, totalt meningslöst tycker jag.
Om du jämför sk energidrycker med kaffe vad behöver du då sk energidrycker till? Köp kaffe istället. Eller du kanske inte visste att det finns betydligt fler ämnen i de sk energidryckerna än bara koffein? Klart du vet. Du ville bara vinkla till det lite. Det enda som biter är sakliga argument. Här hjälper det inte att komma med snömos.
__________________
Janne
Admin Svenska 3D-Tåg

- Det är bara döda fiskar som flyter med strömmen.
Janne besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 09:43.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009