|
| Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|||||||
![]() |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
|
|
|
#1 | |
|
Veteran
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Mölndal
Inlägg: 4 267
|
Citat:
![]() hehe hade de INTE varit Märklin, så hade det aldrig funkat. Då hade dom som driver anläggningen bara varit upptagna med putsning av rälsen....!!!!
__________________
![]()
|
|
|
|
|
|
|
#2 |
|
Veteran
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Mölndal
Inlägg: 4 267
|
![]() Vid närmare granskning, så verkar det vara två-räls !!! ![]() I alla fall på bilden från Kiruna.... Kolla Pingvinerna ![]() http://www.miniatur-wunderland.com/e...inavia/sweden/
__________________
![]()
Senast redigerad av Hawk den 2009-05-11 klockan 04:18. |
|
|
|
|
|
#3 |
|
Medlem
|
Fan! Dit får man åka snarast möjligt!
__________________
You'll Never Walk Alone
|
|
|
|
|
|
#4 |
|
Medlem
|
Vafalls????
Jag måste ha missat något...Köra tåg från Europa till USA![]() Cool bana men varför skall man alltid driva med Sverige??? Pingviner??? ![]() Gillade att Pippi var med där!!!
__________________
MFF SM-Guld 2010?? Javisst blev det så !
|
|
|
|