![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#7 |
Hedersmedlem
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 6 919
|
![]()
Finns många olika zip-filer. Bästa är att använda samma program som filen packades med, för att öppna filen! Det finns bl.a. Winzip, Winrar, Winace, 7-zip m.fl.
Det finns också (som Rubens bild visar) ett program inbyggt i operativsystem för att öppna filer. Det rekommenderar jag inte, då många fått problemet med saknade filer då dom använt det. Alltså jag har fått mail om folk som säger att mina ommålningar som dom laddat ner inte fungerat. Och när dom testat att öppna filen med ett annat program, så har det fungerat! Jag rekommenderar Winrar, det använder jag mest och jag har inte haft några problem med saknade filer...ännu.
__________________
Mvh Pirpen |
![]() |
![]() |