Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2002-07-15, 23:52   #15
Janne
STW-member
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Vagnhärad, Sweden.
Inlägg: 2 299
Skicka ett meddelande via Yahoo till Janne
Standard

Hej Pierre,
Citat:
quote:
Ni får ursäkta att jag säger detta, men ett flertal på detta forum (inkl. jag!) har fått för oss att Admin gillar Trainz mer än MSTS.
Att få för sig något betyder ju inte att det automatiskt är sant.
Citat:
quote:
Och eftersom det är ett flertal (och inte nån enstaka person), så måste det finnas nått som gör att vi tänker på detta sätt.
Att fler får för sig någonting betyder inte automatiskt att det blir mera sant.
Citat:
quote:
Detta kan ju bero på att Emges börjat göra modeller för Trainz (och självklart ska han göra modellerna för det sim/spel han gillar!).
Emges byggde modeller för MSTS i över ett år innan han började bygga för Trainz. Hörde du någon gång någon som kritiserade honom för det?
Citat:
quote:
Men jag har också märkt att så fort nån sagt nått negativt om Trainz har det blivit ett herrans liv. Även jag blev "snällt" tillsagd (att det fanns andra forum!), när jag yttrade mig i denna fråga. Och jag sa inget grovt om Trainz!
Ja, det är inte så konstigt att admin reagerar. Admin skulle reagera likadant om någon sa något ofördelaktigt om MSTS också. Det är ingen skillnad.

Admin har inte startat debatten om vilken leksak som är bäst eller sämst. Däremot vill admin gärna att vi slutar med det för det leder ingen annanstans än till osämja. Kan vi inte lägga ner det här nu?

/Janne
Janne besöker inte forumet just nu  
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
Svenska ånglok G-Klav Off-topic 4 2004-04-08 17:30
Snyggt tyskt ånglok LLJ Trainz - Allmänt om Trainz 2 2004-03-09 15:09
Ovanliga ånglok Srj28 MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 0 2002-12-20 16:22
SVENSKA ånglok till msts? Srj28 MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 12 2002-12-10 18:37



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 06:43.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009