Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > 3D-design - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-10-05, 23:06   #6
LokKalle
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2002
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 535
Standard

Hej.

Tack för det. Roligt att det verkar fungera. Skall försöka med vagnarna sedan.

Vad menar Fedrik med autentiskt ljud? Motorljudet är från Y7 som väll egentligen är T44:ans ljud från början då Emges hjälpte mig med det.

Till Krille400.

Kanske känner du inte till det? När du kör med Z4p inne från hytten så kan du växla vyer med 5 st kameror. Du växlar mellan olika vyer med tangenterna ´och å. En av kamrerna är inställd så man kan se ut genom det vänstra fönstret.
Du kan också med piltangenterna eller med musens högra knapp nere röra på kameran åt alla håll, åt sidan och upp och ned i alla vyer.

Hälsnigar
Kalle
__________________
KAH

Senast redigerad av LokKalle den 2006-10-05 klockan 23:11.
LokKalle besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:53.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009