![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#2 |
Veteran
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
|
![]()
Dessa kalkvagnar finns 6 versioner (med bromshytt, täckt obromsad och öppen obromsad i 2- och 3-axliga versioner. Tack vare Ekan finns till varje vagn en Texture-group som gör att har tillgång till ett tjugotal vagnar.
p.g.a. storleken finns själva vagnarna här: http://www.mediafire.com/?rc6cgtch0mfzl3r (vagnar med bromshytt) http://www.mediafire.com/?1rmerwz487of1nu (täckta obromsade vagnar) http://www.mediafire.com/?6fsfbjmp9lxibj1 (öppna obromsade vagnar) P.S. Ett kalkbrott och en linjelossningsplats är på G! D.S.
__________________
![]() "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn ![]() |
![]() |
![]() |
Taggar |
ellok, kalkvagn, laster, malmvagn |
|
|