Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > 3D-design - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2006-01-12, 10:58   #1
W97ord
Nyligen medlem
 
Reg.datum: Mar 2003
Ort: Sundsvall, Sweden.
Inlägg: 1
Skicka ett meddelande via Yahoo till W97ord
Question Smalspårslok och vagnar till Trainz

Inom Föreningen Galtströmståget (FGT) utanför Sundsvall håller vi på med ett fordonsprojekt och jag undrar om det finns någon som är riktigt duktig på att göra om mycket detaljerade 3D-modeller till något användbart i Trainz 2004.

Specifikt handlar det i första läget om personvagnar av en typ som vi just nu håller på att tillverka samt ett Ånglok från Kristinehamns mekaniska verkstad som är i färdigmodellerat. Varianter på loket kommer samt ett antal vagnar ligger i datorn.

Hur går man enklast till väga för att göra om detta för att kunna använda det i Trainz ?

/Håkan Zaar, Sundsvall
W97ord besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 04:27.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009