Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > Landskapsdesign - MSTS / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2004-06-14, 18:12   #24
avslutat_konto
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Björklinge, , Sweden.
Inlägg: 358
Standard

Citat:
quote:Tidigare skrev Fredrik

Pierre:
Nu vet jag att Banbyggarnars site är betalad något år framöver då ni fått ersättning för arbete åt Järnvägsmuseet (rätta mig om jag har fel) men vad händer när erästtningspengarna tar slut? Kommer du själv betala för att alla andra ska komma åt er site och hålla den gratis?

___________________________________
Fredrik
Admin Svenska 3D-Tåg
Regler
Eftersom jag fick ett mail om denna diskussion så får jag väl svara på denna fråga.
En viktig sak med att komma ihåg innan man kastar ur sig saker och ting är att kolla FAKTA.

Banbyggarnas sida är betald ur privata fickor och har ingenting med JVM i Gävle att göra.
Dom inkomster som kom banbyggarna till del från JVM har inte på långa vägar täckt dom utgifter som har uppstått i samband med olika evenemang.
Banbyggarna har i första hand gjort detta för att vi tycker att det är roligt.
Likaså så kommer BB sidan aldrig att bli en payware sida.

För övrigt så kan jag inte se vad BB sidan och vårt engagemang i Gävle har med payware och freeware att göra [8][8]


Tomas
avslutat_konto besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp

Liknande ämnen
Ämne Startat av Forum Svar Senaste inlägg
MSTS Hänger! Dson MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 8 2003-04-07 23:43
Konvertera från Trainz till MSTS, går det? Pierre Off-topic 8 2003-03-04 22:18
Uppdatering av MSTS På Svenska! Rogge MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 1 2003-02-18 19:32
Möte av flera tåg i MSTS. Rogge MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 3 2003-01-30 20:21
Svensk version av MSTS är snart här. (Bilder) Rogge MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails 29 2003-01-11 15:30



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:57.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009