Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

Stängt ämne
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2003-09-03, 16:12   #1
pglrtrain
Member
 
Reg.datum: Aug 2002
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 36
Standard

Mera svenska vägar, korsningar och broar. På en fransk trainz sida http://www.trainz-Factory.fr.st finns det några vägar och korsningar som är väldigt lika svenska. Samma målning på vägbanan som som dom svenska. Även relexstolparna som står vid sidan av vägen är likadana. Det enda är att deras asfalt är mycket, mycket mörkare. Skulle vilja samma färg som STW:s färg på vägbanan. Det dom inte har är dom klassiska röda snöpinnar som man har på dom mindre vägarna för att kunna se var vägen går. Svenska trottoarer och parkeringsplatser skulle också passa bra till vägarna. Det kan vara svårt att hitta dom på den franska sidan om man inte kan språket. Jag brukar klicka på alla länkar till jag kommer rätt.

Svenska elstolpar till kraftnätet och lampor till vägarna. Dom gamla telefonstolparna och även dom nya. Jag har några som jag laddat ner från engelska sidor men dom ser inte likadana ut som dom svenska.

Mvh Patrick

Exempel på den franska vägen

pglrtrain besöker inte forumet just nu  
Stängt ämne


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009