Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2020-12-04, 16:50   #32
benkegbg
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2005
Ort: Fort McMurray, Alberta, CANADA
Inlägg: 1 390
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av svenolov Visa inlägg
TRS 2019 är relativt nytt för mej och STL. Det är mycket som ska uppdateras. Jag har personligen hoppat över TANE, fast jag var en av sponsorerna.
Nej, signalsystemet avslutas inte (och alla andra STL objekt) med TANE. En uppdatering av signalsystemet lurar bak hörnet.
Lite mer feedback är välkommet. Inte bara att "det fungerar inte". Lite mer detaljer om vad som inte fungerar är välkommet.
Det låter jättefint om en uppdatering kommer. Det är mycket välkommet och tacksamt.
För att de dig mer information om hur saker och ting krånglar så ska jag göra en skärmbildsfilm och skicka till dig. Förhoppningsvis kanske den kan ge input om vad som är fel i skriptet.

Hur ska jag visa filmen? Publicera den här eller skickar den till dig personligen via e-mail? Eller via messenger här (om det går)?

EDIT: Jag skickar en länk till filmen via e-post, via meddelande till dig.

Hälsningar
__________________
Benkegbg
Är president i Bensland. Ett land där ALLA älskar att åka tåg.

Senast redigerad av benkegbg den 2020-12-04 klockan 23:48.
benkegbg besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 08:55.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009