Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2015-08-14, 14:46   #11
bönan
Veteran
 
Reg.datum: Jul 2008
Ort: Fagersta
Inlägg: 5 542
Standard

Var på Rockstad Falun igår och såg Raubtier med flera, riktigt bra. Hemma och i säng strax före kl 03 och vid sjusnåret var det dags att rulla mot Borlänge för sagda tågklarerartester. Efter knappt 4 timmars sömn hade jag inga större förhoppningar, döm om min förvåning då jag efter testerna fått besked om att jag "rekommenderades" för tjänsten.

Det var tydligen nära 300 sökande till 4 eller 5 platser och endast 10 st som fick komma och göra testerna på plats, så jag kände mig riktigt nöjd bara med att ha kommit dit. Testerna i sig var inte överdrivet svåra och faktiskt riktigt roliga - först 3 st papper och penna-test och sedan två test på dator. På datortestet stötte jag ihop med min gamla ärkefiende "talserierna", men man verkade inte lägga någon större vikt vid dessa på detta test och de nämndes inte ens på återkopplingen. Även häftigt hur psykologen utifrån ett 100 frågors personlighetsformulär i princip kunde sitta och berätta hur man är som person och det bara var att nicka och hålla med.

Och imorgon smäller det, då är det dags för SABATON i Falun!!!

__________________
Mvh Björn

Tågklarerare, Fagersta Central, Nora, Smedjebacken och Mora

Senast redigerad av bönan den 2015-08-14 klockan 14:47.
bönan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:08.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009