Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-08-16, 22:37   #1
Dson
Medlem
 
Reg.datum: Jul 2002
Ort: Morgongåva, Uppland, Sweden
Inlägg: 2 767
Skicka ett meddelande via MSN till Dson
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av legotrainzman Visa inlägg
Allt är skit! Min flickvän har gjort slut, min mobilskärm har spruckit och dom renoverar vårt hus så jag kan inte vara inne på internet. Allt detta på mmdre än 4 veckor!!!! Jag skriver detta på en sprucken skärm
En del perioder i livet är härdande.Tjejer finns det fler där ute, tro mig. Ja, jag vet att mina vänner sa så till mig (och fortfarande säger det efter snart nio månaders ältande), men det är sant. Det kommer nya, och du får se det här förhållandet som en erfarenhet. Ta lärdom av det, och försök se vad du kan ta med dig till framtiden.

Det är bara att bita ihop, för tids nog kommer du ta dig igenom även denna perioden av livet. Och då som en starkare människa =)
__________________
På internet kommunicerar vi med tecken. Om du stavar och skriver som en idiot kommer du också att bli behandlad som en.
Dson besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Gammal 2012-08-16, 22:39   #2
Dson
Medlem
 
Reg.datum: Jul 2002
Ort: Morgongåva, Uppland, Sweden
Inlägg: 2 767
Skicka ett meddelande via MSN till Dson
Standard

Körtiden sprack idag, fick stanna 45 minuter tidigare än jag hoppats på. Det gör att morgondagens körtid spricker totalt, så att jag inte lagligt kommer hem till helgen! Blir ytterligare en helg hemifrån. Jaja, jag får skylla mig själv som var korkad nog att dra ut på fjärren ))
__________________
På internet kommunicerar vi med tecken. Om du stavar och skriver som en idiot kommer du också att bli behandlad som en.
Dson besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Gammal 2012-08-17, 20:07   #3
leoj
Medlem
 
Reg.datum: Sep 2002
Ort: Stockholm, Sweden
Inlägg: 1 430
Standard

(Utgår från att det är lastbil (har för mig att du får köra sånt))
Mycket roligare då med försvarsmaktens kör/vilotider, lite mer frikostiga i hur mycket man får köra och när
__________________
/Leoj
Jaudidamdamdubidamdam
leoj besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 07:19.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009