Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-10-15, 14:25   #3
Thomas
Medlem
 
Reg.datum: Nov 2007
Ort: Another planet
Inlägg: 19
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av tågkillen85 Visa inlägg
Tjena Thomas!

När du installerar RW på din nya dator med Steam så kommer allting automatiskt laddas ner och föras in i RW. Sen kan du njuta av dina addons.

OBS: Du måste ju självklart vara inloggad på Steam..

Mvh
Hej!

Ja det var just den delen jag är osäker på, finns det någonstans på STEAM som jag kan hämta och installera RW?
Hur gör man om tex man måste installera om simulatorn pga av ett fel. tex om man råkat skada en fil eller någon annan anledning ( och inte har en backup).
Det verkar ju inte funka att införskaffa det hela igen, för då säger systemet: Du äger redan de här!

Mvh
Thomas
Thomas besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 22:08.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009