Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-11-28, 11:42   #15
ekankal
Veteran
 
Reg.datum: Jun 2008
Ort: Sundsvall
Inlägg: 4 079
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av fargus Visa inlägg
jag tycker att FCT ska vara gratis istället är det någon som håller med mig? och nu kan jag inte ladda ner nånting från DLS längre
Håller inte med om det, låt dom som VILL och har RÅD att betala för snabbare nerladdning få fortsätta med det, MEN tvinga inte dom som inte vill, eller inte har råd, att måsta köpa det.

Det är användarna som ska ha möjligheten att VÄLJA, inte Auran som ska TVINGA någon.

Börjar likna rena kommunisttattarfasonerna, typ "Alla har rätt att välja fritt, men det är vi som bestämmer/utesluter alternativen".

Ang. "Trainz life-cyckel policy":
Tänk efter, folk, om t.ex STW-gänget hade blivit "överkört" på det här viset i sin tidiga vagga, och låtit Auran "bestämma" vad som är "Auran-standard" (va fan det nu är), och att vi kanske skulle gått miste om allt svenskt material, hur många av oss svenskar hade då kört Trainz idag?

Ni får ursäkta ordvalet, men man kan inte annat än bli heligt förbannad.
__________________
Ekan

Senast redigerad av ekankal den 2010-11-28 klockan 11:57.
ekankal besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 13:43.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009