![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
Visa resultat för omröstning: Kommer du att fixa PT GBG rutten när den släpps i juni? | |||
Ja självklart, de e ju ett mästerverk! |
![]() ![]() ![]() ![]() |
20 | 32.26% |
Nja kanske.. |
![]() ![]() ![]() ![]() |
19 | 30.65% |
Nix! |
![]() ![]() ![]() ![]() |
23 | 37.10% |
Antal röster: 62. Du får inte rösta i den här omröstningen |
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#11 |
Medlem
Reg.datum: Jun 2009
Ort: Hisingen
Inlägg: 776
|
![]()
Hej nu skriver vi verkligen trainz historia Nu finns en vagn som försvann 2003 helt, men de finns dock ombyggd med renoverad hytt.
M21:an som är nu mera M31 vagn 245 valde vi att bygga, nu är den klar och den igår i Projekt Göteborgs vagnpark, som finns på PT GBG skivan följande vagnar finns: Gula Arbetsvagnen M5 M28 M29 M21 M31 M32 Här är bilderna:
__________________
![]() -En av grundarna- Markus Konduktör på Ringlinien Rangerförare på Spôrvägen ![]() Senast redigerad av GBGtram den 2010-08-10 klockan 14:27. |
![]() |
![]() |