![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#9 |
Medlem
Reg.datum: Jun 2009
Ort: Hisingen
Inlägg: 776
|
![]()
Tackar hehe, Kul att du hitta en typ du leta efter den ända nackdelen med vagnen ( KT8D5) är att man måste hålla intryckt vänster musknapp på spaken innan du lämnar stationen och under körningen , annars får man höra ett jobbigt " spärrljud" att de knackar hela tiden.
I vanligt körläge behövs detta inte. Ett tips e att översätta texten på knapparna som står på polska/ tjeckiska eller va de nu är.. du översätter de lättast i Google translate ![]()
__________________
![]() -En av grundarna- Markus Konduktör på Ringlinien Rangerförare på Spôrvägen ![]() Senast redigerad av GBGtram den 2010-02-23 klockan 21:01. |
![]() |
![]() |