Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2008-05-20, 13:32   #4
Schulz
Medlem
 
Reg.datum: Jan 2006
Ort: Älmhult
Inlägg: 258
Skicka ett meddelande via MSN till Schulz
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av alexfaldt
Härliga bilder!

Gotland är en alldeles underbar ö. Jag rekommenderar varmt ett besök för er som ännu inte varit där. Stirra er bara inte blinda på Visby, för då missar man massor.

Fårö med sina kalkstränder och Gotlands södra udde med sitt nästan skotska landskap är otroligt vackert.
Så sant så. Tog en cykeltur till ett kalkbrott med trädklättring några kilometer nordost om Visby, hiskeligt kul. Samt besöktes Fårö och dess raukar, oerhört vackert. Synd att man inte hann med mer under de tre dagar man befann sig där, år 2000.

Skulle hemskt gärna vilja besöka ön igen, under sommarhalvåret och öns sydligare trakter.

Visby är det iofs inte fel på, men som du sa tror utomstånde folk att det enda med Gotland är just Visby.
__________________
You'll Never Walk Alone
Schulz besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 07:53.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009