Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Övrigt > Off-topic

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-04-13, 12:59   #1
Micke.L
Tidigare Traindriver94
 
Reg.datum: Aug 2007
Ort: Stockholm
Inlägg: 2 508
Skicka ett meddelande via MSN till Micke.L
Standard

Håller aldrig direkt i stänger på bussar och tåg, trycker med knogar på stoppknappen och är allmänt försiktig att ta på inredningen i bussarna och tågen.
__________________
Mina arbeten i Trainsimulator 2012:
Appleford - Slough Färdig
Bergslagsbanan V2.0 Färdig!
Bergslagsbanan V3.0 Under arbete!
Micke.L besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Gammal 2012-04-14, 10:07   #2
X2an
Medlem
 
Reg.datum: Jul 2009
Ort: Stockholms län
Inlägg: 498
Angry

Det snöar igen!
__________________
X2an!
X2an besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Gammal 2012-04-14, 12:40   #3
Säkringsbrott
Medlem
 
Reg.datum: Jan 2011
Ort: Något överliggningsrum
Inlägg: 1
Standard

Varför sån fobi mot smuts? "Lite skit rensar magen", titta bara på dem som jobbar i ladugårdar och liknande och andas in en lagom dos bajspartiklar varje dag. De är i princip aldrig sjuka (och får heller inte bli!)

...fast sen är det väl kanske inte så mysigt att skaka hand med någon som precis lagt en kabel utan att tvätta händerna, det kan jag hålla med om :/
__________________
Always look on the freight side of life
Säkringsbrott besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Gammal 2012-04-14, 13:14   #4
sealpower
Medlem
 
Reg.datum: Oct 2007
Ort: Luleå
Inlägg: 444
Skicka ett meddelande via MSN till sealpower
Standard

Som varande boende hemma hos mig själv är jag inte alls rädd för smuts

För att bidra till ämnet kan jag väl beklaga mig över det stora I-landsproblemet att Subwoofern till mitt 5.1 system blivit glapp och måste ersättas för dyra pengar.
__________________
UVW = Usch, Vilket Wansinne
sealpower besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Gammal 2012-04-16, 21:22   #5
Jockes
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2009
Ort: Västerås
Inlägg: 1 869
Standard

Lämnade flickvännen på tåget hem igår... Känns verkligen ensamt nu! Men förhoppningsvis träffas vi om två veckor, och sedan om två veckor igen! Och dessutom har man tydligen fått halsfluss, god vad kul..! Har inte kunnat äta på en vecka nästan utan att må illa av minsta lilla tugga. Näe, nu har jag läst klart en veckas inlägg här på forumet iaf (har inte varit inne på en vecka) och ska nu dricka lite och sen vila!

Ha en bra dag!
//Jocke
__________________
//Joakim Wahlberg
Jockes besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Gammal 2012-04-17, 18:38   #6
Dson
Medlem
 
Reg.datum: Jul 2002
Ort: Morgongåva, Uppland, Sweden
Inlägg: 2 767
Skicka ett meddelande via MSN till Dson
Standard

Någon tyckte tydligen att en cykel tydligen vore något att ha, att man inte behöver tänka på vad man har rätt att ta eller inte har rätt att ta.

Må du, käre cykeltjuv, aldrig mer få känna lycka. Jag hoppas att ditt framtida liv blir ett enda långt, härligt lidande.
Får jag tag på dig, ska jag beskriva helvetet för dig på ett sådant sätt att du kommer att längta dit.
__________________
På internet kommunicerar vi med tecken. Om du stavar och skriver som en idiot kommer du också att bli behandlad som en.
Dson besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Gammal 2012-04-17, 20:55   #7
Totte
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Mar 2002
Ort: Trollhättan
Inlägg: 9 846
Standard

Ojdå!
Jag blev också av min käre cykel. Jag hade den i 35 år och var fortfarande fin. Den hette Cresent och automatväxlad. Den stod i carporten hemma hos mig. Har fortfarande kvar nyckeln i min ficka. Hur kan tjuven sova om nätterna?
Totte besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Svara

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:49.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009