Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Landskapsdesign - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-02-07, 21:41   #7
spyfrog
Medlem
 
Reg.datum: Feb 2008
Ort: Gävle
Inlägg: 1 535
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av bjornl Visa inlägg
Det material som får användas är endast sådant som finns på vårt forum eller DLS för att det sedan skall bli hanterbart.
Just denna punkt ser jag som fullständigt vital. Det kryllar av rutter som inte egentligen går att köra pga det saknas delar till dem. Personligen är jag allergisk emot missing dependencys. Det är bland annat därför som jag lyckats envisas med att vi bara skall ha träd mm som finns på DLS på DONJ - det trots att Pofig t.ex. har mkt snyggare träd men hur länge kommer de att gå att nå på hans sajt? Har man inte kontroll över sakerna själv eller om de ligger på DLS så kan de lika gärna vara borta dagen därpå - vilket är ett av skälen till att DONJ har så pass mkt nytt material.
spyfrog besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 23:14.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009