Citat:
Ursprungligen postat av melin1971
du är helt otrolig på att göra banor. hoppas du gör en hel bana =)
när de gäller svenska banor måste jag nog säga att du är i en klass för sig. jag suger när de gäller bygga. tycker de är skoj i och för sig. men när man ser detta...så är de bättre att vänta på att du är klar 
|
Tack så mycket

Men jag rekommenderar dig verkligen att bygga egna banor. Dels därför att det är roligt och att man får en bana som passar för den trafik man vill köra och dels för att om du ska vänta på mig så kommer du troligtvis aldrig att få någon bana. Det ska mycket till innan jag blir så pass nöjd och färdig att jag känner att jag kan släppa en hel bana.
Vad gäller banbygge så är hela hemligheten att bygga, bygga och sedan bygga igen. Övning ger färdighet sägs det och det stämmer i alla fall i det här fallet. Jag har hållit på med Trainz i ca fyra år och byggt och byggt, och fortfarande är jag inte alltid nöjd med resultatet. Så jag tycker verkligen att du ska fortsätta med ditt bygge.
mvh .... Mats