Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Downloads

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2020-04-18, 17:55   #19
Hgv
Medlem
 
Reg.datum: Apr 2007
Inlägg: 817
Standard

Här kommer ännu en uppdatering. Alla spår har 3D-slipers. Jag antar att alla vill ha spår med 3D-slipers hellre än 2D?

OBS! Spåren är baserade på SAD:s originalspår från Altenburg-Wildau v1. Jag är inte 100% säker men tror tyvärr inte de kommer visas korrekt om man endast har senare versioner av SAD:s spår installerade då de senare spåren INTE har 3D-slipers. Jag vore tacksam om någon kan testa detta och se hur spåren ser ut.

Blir det inte bra så kanske vi kan hitta nåt sätt att lägga upp SAD:s gamla 3D-spår så alla kan ta del av dessa fina spår.

Totte! SE Wood Brown och SE Wood Brown Rusty är samma som de "gamla" SE Wood och SE Wood Rusty, dvs de spår som du är ute efter, fast de har nu 3D-slipers istället för 2D. Även SAD_DE_local_2_rusty har samma utseende som gamla SE Wood Rusty och finns att välja i SE Wire Track rule.

Hoppas det funkar nu!
Bifogade filer
Filtyp: rar Uppdaterad SE Wire trackrule med SAD originalspår v3.rar (19.0 KB, 29 visningar)
Hgv besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:14.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009