Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > Microsoft Trainsimulator / Open Rails > MS Trainsimulator - Allmänt om MS Trainsimulator / Open Rails

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2012-02-16, 12:35   #29
Erik.H
Tidigare mrdaddydj
 
Reg.datum: Oct 2003
Ort: Oslo, Norway
Inlägg: 1 068
Skicka ett meddelande via MSN till Erik.H Skicka ett meddelande via Skype™ till Erik.H
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Totte Visa inlägg
Hej Erik!
Tack för trevlig komentar.
Alla filer finns på plats, ändå saknas och du får meddelande. Det tyder på att 3 Tiles runt om Gbg är väldig tunga. MSTS-grafikmotorn är gammal och har svårt att hämta alla filer. Eller så hänger det på datorkraft.
Gbg kräver 64 bitarsystem och minst 4 Gb minne.
Hoppas du förstår vad jag menar.
Ok, jag har 64-bitars och 8Gb i RAM och en I7 så detta borde inte vara något problem, låter som att det är MSTS som inte orkar med all data.
__________________
Mvh
Erik.H
Erik.H besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 03:44.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009