Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-10-16, 17:33   #13
lan
Veteran
 
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
Standard Tack för alla hejarop!

Både Bengan, Ekan, Korvtiger och jag är väldigt glada för alla positiva omdömen, tack skall ni ha!!! Ni skall veta att detta är ett s.k. "joint venture" och alla är lika mycket inblandade som jag.

Idag har vi "benglat så det ekat" med att få fason på mina ensidiga mappningar. Resultatet blev över förväntan för min del, Nu skimmrar det om det (stolta?) svenska riksvapnet och möjliggör för vackra ommålningar. (bild 1).

Sen har J-loket varit på kanarieholmarna och fått en mörkare färg, hon såg lite blekfisig ut förut. (bild 2). Skall väl låta lufttanken och domen åka på samma resa!?
Bifogade bilder
Filtyp: jpg lan_20111016_0000.jpg (74.6 KB, 349 visningar)
Filtyp: jpg lan_20111016_0001.jpg (119.7 KB, 353 visningar)
__________________


"Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti
LAn
lan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 19:17.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009