Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Scenarios och scripts

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2011-08-17, 21:39   #20
Rojje
Hedersmedlem
 
Reg.datum: Jan 2002
Ort: Stockholm
Inlägg: 732
Standard

Tack för svaren svenolov och korvtiger. Skall dels läsa på i manualerna lite mer och dels ge mig till tåls tills den uppdaterade tågklareraren påbörjar sin tjänstgöring så att han/hon kan släppa ut tågen på linjen.

Men det går inte just nu att ställa fri genomfart helt och hållet, har för mig att det fungerade på vissa stationer om jag valde obevakad?

Idag är jag piggare och förhoppningsvis kommunicerar mina hjärnceller lite bättre under kvällens testande. Nackdelen med allt fint som släppts den senaste tiden till Trainz är svårigheten att få sömnen att räcka till, oftast är den lilla stunden man "bara" skulle fixa en sak inte så liten när man väl är färdig och tittar på klockan.
__________________

M.v.h Rojje
Rojje besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009