Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Trainz - Allmänt om Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-07-17, 15:54   #5
Bengan
Hjälpsamfotograf & Hedersmedlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Huddinge, Sweden.
Inlägg: 6 376
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av ekankal Visa inlägg
Jo, jag har gjort några varianter (gråa, grå/röda, mörkblåa, svarta, blåa GC med text på sidan och dekal i fronten, rött 1323 mm).
Sen blir ju även den lilla gula skylten mellan bufferterna och locken till eluttagen? fel färg + att dom övre fotstegsplattorna inte går att andra färg på hur som helst.

EDIT: Det tråkiga med Janne är att jag fick ett mail den 7/7 där han klargjorde att han har laggt ner och inte tänker logga in något mer på forumet och det verkar han inte ha gjort heller + att det inte är aktuellt med några släpp av fler texturer från hans sida.
Ajdå.
Det där låter inte bra.
Känns just nu, som om hela CW-projektet faller ihop.
Men i bästa fall, så kanske det finns någon annan som kan ta över oket och bära det vidare. Så det är kanske lite tidigt, att måla f*n på väggen redan.

Bara att hoppas. Att någon tar vid och fortsätter. Och som även kan ändra lite på mappningarna, för detaljerna som du nämner.

Annars, så får man väl köra på med kompromisslösningar. Som man har varit tvungen på Aurans Rc-lok i paintshed.
Känns bara tråkigt, på ett sånt fint lok som hon blev.
__________________
Bengan
Bengan besöker forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 20:42.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009