Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > 3D-design - Trainz

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2007-07-04, 15:38   #11
UP6936
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2003
Ort: , , Sweden.
Inlägg: 277
Standard

Citat:
Ursprungligen postat av Sparkfot
Lars S:
Men ärligt talat?
Vad finns det att läsa i den där blaskan som skulle kunna skada företaget om det läckte ut på nätet? Det är antagligen bara interljuver,statistik,krönikor,osv.. Med andra ord ingenting som skulle kunna skada företaget? Hade varit en skillnad om det varit säkerhetsmeddelande eller andra interna meddelande som mer berör de anställda.
Det är en personaltidning inget hemligt avtal så tagga ner lite!
Du behöver nödvändigtvis inte hugga mot allt å alla.
F.ö så poängterade ju "tunnelbanan" att det var artikeln endast och inte hela tidningen så förstår bara inte varför du brusar upp dig. Du jobbar inte kvar för tågia längre men du framstår som en talesman för dem?
Jag brusade inte upp - verkar det så har jag uttryckt mig klumpigt. Men det kan ju faktiskt vara så att Tågia inte vill att deras interna "blaska" ska komma ut på internet. Ett bra sätt att få reda på det är att fråga.

//Lars S
UP6936 besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:31.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009