![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#36 |
Veteran
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
|
![]()
Du har helt rätt Korvtiger, efter att ha byggt senapsvagnarna har jag blivit lätt "senapifierad" men fortfarande "nyfiken gul". Den röda varianten bör också tonas ned innan jag blir helt "ketchupifierat nöjd".
![]() För övrigt rekommenderar jag en resa på Bohusbanan i Google Earth. Streetview-funktionen gör att man kan "stiga av" och titta på de flesta stationerna, dessutom få veta vilken sida av spåret dom ligger på (viktigt för märkningen!). Efter mycket "blod, svett och tårar" har jag lyckats få Korvtiges skript att fungera med texturegroup ![]() Vi hörs:
__________________
![]() "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn ![]() Senast redigerad av lan den 2015-08-06 klockan 22:21. |
![]() |
![]() |