|
| Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|||||||
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
|
|
#16 |
|
Medlem
|
Förbannat, vi måste importera svensk personal även när det gäller tågklarerare. Troligen även folk som ser till att banan håller måttet.
![]() Första koltåget blir försenad och det blir reparation av vagnar och en korsningsväxel..... Visserligen så svarade inte dispatcher men växlarna låg rätt när jag trots det backade förbi signalen i stop. Troligen är 'Engländarna' sura eftersom vi kommer från utlandet och skall ta hand om allt. Någon lade nog om växeln under tåget..... Crap.
__________________
M v h /Pursche |
|
|
|