Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2013-03-21, 08:45   #11
Akki
Medlem
 
Reg.datum: Dec 2012
Ort: Helsingborg, Sweden
Inlägg: 186
Standard

Nu igång!
RWDecal införskaffat och första tutorials avklarade. Mappuppsättning mm. Kikat på Google Earth och det verkar funka, sträckningen är klar och tydlig hela vägen. Ca 130 km via Spjutsbygd, Visselfjärda, Emmaboda, Holmsjö, Skruv o Växsjö i felaktig ordning här.

Behöver spårplaner över stationerna samt lite foton. Säkert har någon filmat sträckningen i båda riktningarna redan, finns mycket sådant idag. Tips om vem och var?
Lovad support av en kille i Danmark som lagt hela stambanan där på ett fantastiskt sätt, kanske newS Swen vill ge ett handtag också.
Åke

Senast redigerad av Akki den 2013-03-21 klockan 08:47.
Akki besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 

Taggar
rw-rutter


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 00:30.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009