Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > DTG - Train Simulator > DTG - Train Simulator - Allmänt

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2007-10-12, 06:55   #10
Pursche
Medlem
 
Reg.datum: Aug 2001
Ort: Borlänge, , Sweden.
Inlägg: 1 808
Skicka ett meddelande via MSN till Pursche
Standard

På lördag morgon så får jag chansen att åtminstonde läsa manualen. Detta eftersom jag jobbar hela den dagen men får med mig simulatorn ned till malmö. På lördag natt blir det testning och på söndag morgon så åker jag pass hem till Borlänge för frivecka.

På mig låter det som att allt inte är buggar. T ex att det inte finns utsatta försignaler så att man kommer fram till signaler där man helt plötsligt skall köra 40, är det avsaknad av signaler/tavlor eller är det signalerna som inte fungerar så att de inte visar vad nästa signal skall vara?
Avsaknaden av människor hos vissa av er, kör ni XP eller vista och kan det bero på datorns prestanda?
Jjag längtar tills jag får gräva ned mig i simulatorn för att få se vad man kan göra. I första hand är det signalerna och AI som jag är mest intreserad av.
__________________
M v h
/Pursche
Pursche besöker inte forumet just nu   Svara med citat
 


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 11:34.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009