|   | 
| Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. | 
| 
 | |||||||
|  | 
|  | Ämnesverktyg | Visningsalternativ | 
|  | 
|  2009-10-11, 17:57 | #1 | 
| Medlem Reg.datum: Jan 2008 Ort: Uppland, Sverige 
					Inlägg: 2 733
				 |  Semafor envingad 
			
			Då var den dax att släppa den envingade semaforen.  De tvåvingade och T-semaforen kommer att dröja ett litet tag till, då dom ska omscriptas för att vara så lika förebilden som möjligt! Pinnen finns i gul/röd och vit/röd färgsättning. Scriptet är gjort av Svenolov och han ska ha ett jättetack för att han har gjort detta! Tack till Bengan för idén! Guiden beskriver hur man sätter upp semaforen + lite historia. Tillbehör: Under uppdatering. - 
				__________________ -k- Senast redigerad av svenolov den 2010-11-09 klockan 15:28. | 
|   |   | 
|  2009-10-11, 18:31 | #2 | 
| Veteran Reg.datum: Jun 2008 Ort: Sundsvall 
					Inlägg: 4 080
				 |   
			
			Härligt "Korven", man tackar. Smyger väl in ett tack till svenolov också. 
				__________________ Ekan | 
|   |   | 
|  2009-10-11, 19:22 | #3 | |
| Veteran Reg.datum: Nov 2001 Ort: Onsala,  , Sweden. 
					Inlägg: 8 149
				 |   Citat: 
 Väntar med spänning på två-vingad och T-semaforerna - dom är efterlängtade längs Säröbanan. Bra jobbat, ni båda! 
				__________________  "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn   | |
|   |   | 
|  2009-10-11, 20:02 | #4 | 
| Veteran Reg.datum: Nov 2001 Ort: Onsala,  , Sweden. 
					Inlägg: 8 149
				 |  Missing dependencis i TS2009 
			
			I CM2 får jag dessa meddelanden. Signalen finns i spelet men visar ständigt stopp. De två första beroendea - var hittar man dom?
		 
				__________________  "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn   | 
|   |   | 
|  2009-10-11, 20:24 | #5 | 
| Medlem Reg.datum: Jan 2008 Ort: Uppland, Sverige 
					Inlägg: 2 733
				 |   
			
			Dessa är lampor som är gjorda av STW-Tomas. Har faktiskt ingen aning om var man kan hitta dom, men jag skulle gissa på Svenska Tåg -skivorna. Kan fråga honom om jag får lov att ladda upp dom. 
				__________________ -k- | 
|   |   | 
|  2009-10-11, 20:35 | #6 | 
| Veteran Reg.datum: Nov 2001 Ort: Onsala,  , Sweden. 
					Inlägg: 8 149
				 |   
			
			Skall leta på SWT-skivorna!
		 
				__________________  "Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti LAn   | 
|   |   |