Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > 3D-design - Trainz

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2009-09-03, 18:42   #1
lan
Veteran
 
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
Standard GSJ Omgjort

Här kan du posta inlägg om hur man kan göra om mina alster till GSJ så att de passar på flera banor. Ekan har redan börjat med att föreslå att bussgaraget i Släp kan fungera som t.ex. brandstation, med vissa ändringar. Jag önskar jag hade Ekans förmåga att gestalta landskap, jag är ju bara rätt hysad på 3D-design. Jag lägger upp en tråd under 3D-design som heter GSJ-varianter där ni kan ladda upp era ommålningar. Om ni behöver hjälp eller har idéer som kräver "max"-ingrepp, tveka inte att posta HÄR!
__________________


"Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti
LAn
lan besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
Gammal 2009-09-03, 18:55   #2
lan
Veteran
 
Reg.datum: Nov 2001
Ort: Onsala, , Sweden.
Inlägg: 8 149
Standard En liten episod.

1953 när jag var 8 år var min dröm att bli brandman. Ett par dagar innan jul skulle jag och några kompisar "julmysa" genom att gräva ut en "grotta" i ett jätteupplag av halmbalar. När vi satt in ett stearinljus och tänt på dröjde det inte länga innan hela upplaget stod i ljusan låga. Sedan följde en serie av otäcka händelser, farsan drog mig i örat, sedan kom brandchefen och drog mig i örat, farsan drog mig på nytt i örat när räkningen från brandkåren kom. Med ett dubbelt så stort, grönt, gult och blått öra gav jag upp karriären som brandman.
__________________


"Det är kanske för sent att lära sig nåt nytt" - Bengan travesti
LAn
lan besöker inte forumet just nu   Svara med citat
Svara


Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 09:21.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009