Svenska 3D-Tåg - Forum  
 

Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan.

Gå tillbaka   Svenska 3D-Tåg - Forum > N3V Trainz > Scenarios och scripts

 
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
Gammal 2010-11-15, 23:54   #1
Hobo
Medlem
 
Reg.datum: Oct 2010
Ort: Filipstad
Inlägg: 239
Standard Vad gör ni sedan då?

När ni byggt något stort och fint, där det funkar att skicka iväg flera tågset till trackmarks och depåer, och när ni kört lite själv med era favoritlok, vad gör ni sedan då?

Sitter och funderar på hur man kan få den där extra drivkraften att verkligen sedan använda skapelsen. När man kan hela kartan i gräsnivå och sett varje vacker vinkel, hur går man vidare för att få lite "gaming" över det hela?

jag förstår att man aldrig kommer att få bort alla små problem, utan det kommer alltid att finnas att göra på skapelsen, men för att komma ifrån byggandet en stund och bara "spela"?

Kanske dumma frågor för er som är verkliga superfantaster, men jag försöker bara roa mig och studera detta fenomen att köra tåg och bygga landskap.
Hobo besöker inte forumet just nu  
Svara med citat
 

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får inte posta nya ämnen
Du får inte posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp



Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 21:25.


Powered by vBulletin® Version 3.7.5
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
© Svenska 3D-Tåg 2001-2009