![]() |
Om det här är ditt första besök, se till att gå till vår FAQ (finns även länk till FAQ i navigeringsmenyn ovan). Du kan behöva att registrera dig innan du kan posta (finns även en länk till registrering i navigeringsmenyn ovan). För att titta på inlägg, välj det forum som du vill besöka från de som är listade nedan. |
|
|
Ämnesverktyg | Visningsalternativ |
![]() |
#1 |
Medlem
Reg.datum: Apr 2007
Ort: Göteborg, Sverige
Inlägg: 18
|
![]()
Jag skriver inte detta för att få sålt utrustningarna, för de kommer gå som smör. Men om det är någon på detta forum som har behov av mer utrustning eller en uppgradering så är det ett gyllene tillfälle.
Hos Scandinavian Photo i Mölndal har det kommit in begagnade proffsutrustningar. Grejerna kommer från pressfolk, de är alltså rätt tufft åtgångna och slitna. Pressfotografer är de som sliter mest på sina utrustningarna. Alla priser ink. moms.
Det som slits när det gäller kamerahus är slutaren och ytterhöljet, i övrigt kan man räkna att de inte är några problem. Och vad gäller optik så är det bara ytterhöljet som slits, optiskt sett slits de inte. Såvida det inte är någon som har repat glaset, och det ska mycket till! Om ni är intresserade får ni ringa till Mölndalsbutiken på måndag och beställa. Jag tror att det inte är några större problem att få det hemskickat mot postförskott, 99kr. Jag ska kontollera detta. Kolla på www.scandinavianphoto.se för telefonnummer och nypris att jämföra med. |
![]() |
![]() |